BURAK KAYIHAN

KLASİK BALE

1984 yılında Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi, Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'nden mezun oldu. 2000 senesi itibariyle Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde görev almaya başladı.

 

İtalyan koreograf Marco Cantalupo'nun 'Concerto' adlı eseriyle İtalya, Almanya ve İsviçre'ye davet alarak, o ülkelerde temsiller yaptı. Koreli koreograf Young Soon Hue Simon'ın 'This is Your Life' adlı eserindeki 'Bussiness Man' rolüyle Almanya'ya davet alarak Theater Münster'de Benefiz Tanz Gala'ya katıldı ve ülkesini temsil etti. Lorca Massine'in 'Zorba' balesinde Zorba karakterini canlandırdı.

 

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde solist ve başdansçı olarak görev yapmaya devam etmektedir. Rol aldığı bazı klasik ve modern baleler şunlardır;

 

Budala, Spatacus, La Bayadere, Don Kişot, Fındıkkıran, Kuğu Gölü, Giselle, Uyuyan Güzel, Coppelia, Anna Karenina, Carmen, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Üç Silahşörler, Notre Dame'ın Kamburu, Zorba, Amazonlar, Kont Dracula, Carmina Burana, Tango Plus-Carmen, Entre Dos Aguas, Concerto, Beethoven, Mozart, This is Your Life, Troy Game, Just One of Those Things, SYNC, Barbaros, Harem, Çanakkale Şehitleri, Çalıkuşu, V. Murad, Arda Boyları (MDT)