BACH ALLA TURCA - DANSIN RENGİ

J.SEBASTIAN BACH - ERİM ERDAL

BACH ALLA TURCA - DANSIN RENGİ
BALE , 2 perde , 1 Saat 10 Dk.

BACH ALLA TURCA

Bach Alaturka, Anjelika Akbar'ın 'Bach A L'Orientale' albümünde yaptığı Bach düzenlemeleri üzerine Mehmet Balkan'ın koreografisinden oluşuyor. Müzik tarihinin en büyük bestecilerinden Johann Sebastian Bach'ın müziği eşliğinde kadın-erkek ilişkilerinin soyut formda ve dansla anlatıldığı eser, bir modern dans gösterisi...

Anjelika Akbar tarafından piyano ve oryantal perküsyonla düzenlenen ve Bach'ın müziğinde Türk motiflerini bize işittiren bu olağanüstü müzikten ilham alarak Mehmet Balkan tarafından yaratılan eser her izleyicide farklı izler bırakacaktır.

 

DANSIN RENGİ

Yeryüzünün en güzel duygusu aşkın yaşandığı her yer ve her an özgün bir nitelik taşımakta; ne sayıda aşk yaşanmışsa ya da yaşanıyorsa o kadar farklı yapılanma içermektedir. Aşk okyanusu içinde bir damla oluşturmak adına yola çıkılmış, dans dilinin aşka olan yatkınlığı da değerlendirilerek, insanlar arası aşk anlatılmaktadır... Özellikle yaz aşkları, kimi kentlere özgü yaz aşkları, kent kültürünün karmaşıklığı da dikkate alınarak işlenmekte; o arada dansçıların da aşık olabileceği, dansçı aşklarının özelliği irdelenmekte; bir anlamda sorgulanmaktadır... Koreograf, aşkın renklerini dansın renkleriyle anlatmaktadır.

 

MÜZİK DÜZENLEME (BACH ALLA TURCA)ANJELİKA AKBAR
MÜZİK (DANSIN RENGİ)ERİM ERDAL
KOREOGRAFİMEHMET BALKAN
SAHNEYE KOYANLALE BALKAN
DEKORTAYFUN ÇEBİ
KOSTÜMSEVTAÇ DEMİRER ULAŞ , N.GAZAL ERTEN
IŞIKMÜFIT ÖZBEK
BARKOVİZYONAHMET ŞEREN

BACH ALLA TURCA - DANSIN RENGİ Temsil Tarihleri

07.11.2017 Salı20:00ELHAMRA SAHNESİ
09.11.2017 Perşembe20:00ELHAMRA SAHNESİ
11.11.2017 Cumartesi15:00ELHAMRA SAHNESİ