4 BALE (DANSIN 4 RENGİ)

4 BALE  DANSIN 4 RENGİ
BALE

1 perdelik 3 ayrı eserden oluşan (Paso a Paso, Rondo Ala Turka, Danzon) ve 2017 Mayıs ayında prömiyeri 'Dansın Ritmi' olarak yapılan eserin adı, bir yeni eserin daha eklenmesi nedeniyle Dansın 4 Rengi'ne dönüştürülmüştür. 2017 - 2018 sanat sezonunda 'Dansın 4 Rengi' adıyla sahnelenecektir.

 

PASO A PASO

Zeynep Bengier ve Özlem Özdemir'in koreografisiyle hayat bulan Paso a Paso, modern dansı ve Flamenko'yu, Elektroflamenko adlı özgün ve modern tarza sahip müziklerle yorumlarken kadın - erkek ilişkilerine de farklı bir bakış getiriyor.

 

RONDO ALA TURKA

Wolfgang Amadeus Mozart'ın üç farklı bestesinden yola çıkılarak yaratılan Rondo ala Turka balesi, bestecinin 'Rondo alla Turca' adlı eseriyle herhangi bir bağlantı içermiyor. Bir kelime ve kavram anlayışı üzerine ismi özellikle Rondo ala Turka olarak koyulan eser, klasisizm ve modernite arasındaki git-gel'ler ile bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeleri hicivsel olarak sahneye yansıtıyor.

 

DANZON

Kadın ve erkek ilişkisinin en kuvvetli simgesi; aşkın, gücün, tutkunun, sevginin rengi kırmızı ile soyluluk, ağırbaşlılık ve asaletin sembolü siyahın dansı olarak ifade edilen Danzón, Küba'nın geleneksel dans müziği eşliğinde kadını ve erkeği yorumluyor.

 

İÇ-İN

Proje, bir dans performans taslağı üstünden yola çıkıyor. Bir video art projesi eşliğinde dansçıların gerçek hayatlarını ve dans esnasındaki iç dünyasını sahneye taşıyor. Bu yol ile seyircinin gözünde dansçıyı gerçekten görünür kılıyor.

'Çünkü dans hiçbir zaman sadece dans değildir.
Ve dansçı hiçbir zaman sadece dansçı değildir.'

 

DANZON
MÜZİKARTURO MARQUEZ
KOREOGRAFİ, LİBRETTOG.ARMAĞAN DAVRAN , A.VOLKAN ERSOY
 
RONDO ALA TURKA
MÜZİKW.AMADEUS MOZART
KOREOGRAFİ, LİBRETTOBEYHAN A. MURPHY
 
PASO A PASO
MÜZİKVON MAGNET
KOREOGRAFİ, LİBRETTOÖZLEM ÖZDEMİR , ZEYNEP BENGİER
 
İÇ-İN
MÜZİKJ.SEBASTIAN BACH , MARIN MARAIS , MIKHAIL GLINKA
KOREOGRAFİM.BERK SARIBAY
LİBRETTOÇİĞDEM İNAN

4 BALE (DANSIN 4 RENGİ) Temsil Tarihleri

21.12.2017 Perşembe20:00AYDIN GÜN SALONU
23.12.2017 Cumartesi15:00AYDIN GÜN SALONU
13.01.2018 Cumartesi20:00AYDIN GÜN SALONU
25.01.2018 Perşembe20:00AYDIN GÜN SALONU
01.02.2018 Perşembe20:00AYDIN GÜN SALONU