DÜĞÜN

ERİM ERDAL

DÜĞÜN
BALE , 1 perde ,

'Düğün'; bir ailenin yaşayabileceği en mutlu günlerden biri olan düğünün, hiç beklenmedik bir şekilde trajediye dönüşmesinin kısa bir hikayesi.

Bir erkeğe iki kız kardeşin aynı anda aşık olmasının getirdiği acı bir sonun modern dans diliyle anlatımı.

'Düğün' Balesi, dünyanın her yerinde sıkça karşılaşılabilecek toplumsal bir sorunu, geleneksel motiflerimiz, folklorik adımlarımız ve müziğimiz ile harmanlayarak izleyicilerin beğenisine sunuyor.

 

KONUSU

Ayşe ve kardeşi Fatma, aynı gence aşık olurlar. Ancak sadece Ayşe, Ferhat'ın gönlüne girebilir ve iki genç evlenmeye karar verirler.

Aşkına karşılık bulamayan, üstelik sevdiği adamın ablası ile evlenmesine dayanamayan Fatma, düğünde ablası ve damadın mutluluğu karşısında çılgına döner. Anne ve babası onu sakinleştirmeye çalışırlar. Ferit adlı bir delikanlının ona aşık olduğunu, onunla evlenip mutlu bir yuva kurabileceğini söyleyerek düğünden uzaklaştırırlar.

Fatma, düğünün en coşkulu anında ablasının gelinliğinin aynısını giymiş bir şekilde çıkagelir. Herkesin şaşkın bakışları arasında elindeki bıçak ile ablasını öldürür. Damat Ferhat bıçağı elinden aldığı anda da bıçağın vücuduna girmesi için Ferhat'a sıkıca sarılır.

Az önceki eğlenceli, mutlu, coşkulu atmosfer yerini ağır bir mateme bırakır. İki kız kardeş annelerinin ağıtı ile sonsuzluğa uğurlanır.

 

Fotoğraflar
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN
DÜĞÜNDÜĞÜN
Basın
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN
DÜĞÜNDÜĞÜNDÜĞÜN

DÜĞÜN Temsil Tarihleri

16.11.2017 Perşembe20:00MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ
18.11.2017 Cumartesi15:00MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ
25.01.2018 Perşembe20:00MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ
24.02.2018 Cumartesi15:00MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ
27.02.2018 Salı14:00MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ