JİZEL

AYSUN ASLAN

JİZEL
DANS DRAMA , 1 perde , 1 Saat

Jizel, annesi Berte ile birlikte kuaförlük yaparak hayatını kazanan gencecik, saf bir kızdır ve yaşadığı mahallenin delikanlısı Hila'nın ısrarlı aşkından çok rahatsızdır. Özel kuaför olarak gittiği bir köşkün yakışıklı oğlu Alb'e abayı yakan genç kız delikanlıyla gizli gizli buluşmaktadır. Bu buluşmalardan birinde Alb, taktığı nişan yüzüğüyle genç kızın iyice aklını başından alır. Genç kızı sürekli izlediği için yüzük meselesini öğrenen Hila, olayı vakit geçirmeden Jizel'in annesine yetiştirir. Alb'le aralarındaki sınıf farkının felaket getireceğine inanan Berte çok üzülür. Ama Alb'den vazgeçmesi konusunda ne kadar nasihat ederse etsin, Jizel'in umurunda bile değildir.

Jizel'den sonra Alb'e de kafayı takarak izlemeye başlayan Hila, bir gün genç adamın çok güzel ve şık genç bir kızla, Batil ile buluştuğunu görür. İkilinin çok samimi oldukları her hallerinden bellidir. Durumu alelacele Jizel'e anlatırsa da inandırması mümkün olmaz. Bunun üzerine bir adam tutarak Alb'in peşine takar. Alb'in Batil ile nişan hazırlığı yaptığını öğrenen adam gizlice ikilinin fotoğraflarını çeker. Fotoğrafları görerek gerçeği kabul etmek zorunda kalan Jizel çılgına döner. Tam yüzükler takılacakken Hila ile birlikte töreni basan Jizel çıkan kargaşada Hila'nın tabancasını kaparak Alb'e ateş eder. Alb yere yıkılır. Hila 'Öldürdün onu' diye bağırarak elinden tuttuğu gibi genç kızı kalabalığın arasından kaçırır.

Bu kaçışla birlikte Hila'ya adeta teslim olan genç kızın hayatı hiç düşünmediği bir yöne kayar ve Jizel kendini bambaşka bir dünyanın içinde bulur.

Ama kaderin Jizel için hazırladığı oyunlar henüz tükenmemiştir.

 

Video
Fotoğraflar
JİZELJİZELJİZEL
JİZELJİZELJİZEL
JİZELJİZELJİZEL
JİZELJİZELJİZEL
Basın
JİZELJİZELJİZEL
JİZELJİZELJİZEL
JİZEL

JİZEL Temsil Tarihleri

05.04.2017 Çarşamba20:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT
09.04.2017 Pazar16:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT
26.04.2017 Çarşamba20:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT
02.05.2017 Salı20:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT
10.05.2017 Çarşamba20:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT
17.05.2017 Çarşamba20:00BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FULYA SANAT